Koupíme si nemovitost

Rozhodli jste se koupit nemovitost? Ve většině případů se jedná o obchod, který absolvujete poprvé v životě a mnohdy i naposledy. Je mnoho věcí, které musíte před tímto rozhodnutím promyslet.

- Finance

- Chci dům nebo byt

- Chci bydlet ve městě, příměstské části případně na vesnici

- Jak velkou nemovitost hledám

- Mám nebo plánuji velkou rodinu

- Plánuji domácí mazlíčky


Při koupi nemovitosti musíte investovat své celoživotní úspory nebo si vyřídit hypotéku. Jde o nemalé peníze. S hypotékou se zadlužíte nejméně na dalších 20 let, někdy i déle. Máte kvalitního finančního poradce, který vám zajistí hypoteční úvěr za těch nejlepších podmínek.

Lokalita je velmi zásadní pro budoucí spokojenost vlastníků nemovitosti. Vždy přemýšlejte nad tím, jak dopravíte děti do školy, jaké je spojení s nejbližším městem. Je v místě bydliště dobrá občanská vybavenost, dopravní spojení.

Mám nebo plánuji rodinu. Budou mít děti kam chodit do školy, školky. Je v dané lokalitě vyžití pro manžela nebo manželku na mateřské dovolené? Není nic horšího než přijít domů po práci a denně slyšet, že v „té díře se nedá nic dělat, není kam jít, atd…“

Mám rád přírodu, chci mít velkou zahradu s bazénem, je v dané lokalitě dostatek spodní vody. Může se Vám stát, že si uděláte bazén a nebudete jej moci napustit, jelikož v dnešní době jsou obce, kde je napouštění bazénu zakázáno.

Chodím rád do restaurací, mám rád wellness, přírodu. Důležité detaily.

Stavíte dům. Splňuje pozemek o který máte zájem všechny parametry pro výstavbu. Jaká je místní regulativa pro výstavbu.

Jaké je okolí nemovitosti. V blízkosti je dálnice, frekventovaná silnice, diskotéka.

Dávejte si pozor na makléře a majitele, kteří nemovitost vychvalují do nebe. Prodejce by měl být upřímný a říct Vám o dané nemovitosti i záporné informace.

V této sekci blogu vás budeme průběžně zásobovat články, které se budu zabývat jednotlivými body, jak dobře nakoupit.