Inspekce nemovitostí

Inspekce nemovitostí je zjištění technického stavu domu-jeho skrytých i zjevných vad. Inspekci nemovitosti provádí certifikovaný inspektor nemovitostí se vzděláním i praxí v oboru, který posuzuje nemovitost z mnoha různých pohledů. Posuzuje se statika domu, izolace proti vodě, povrchy, technické zařízení, zdraví a hygiena, bezpečnost a požár, akustika, úniky tepla, pozemky a spoustu dalších.

Jako kupující se určitě nechcete dočkat nepříjemných překvapení, které se mohou objevit až po čase, málo kdo rozpozná vady nemovitosti pouhým okem, proto je lepší využít služeb inspekce nemovitostí.

Služba je nabízena prodávajícím, kupujícím i realitním makléřům, aby se snížila rizika, napomohla dosažení férové ceny a celkově usnadnila uzavření obchodu.


Inspekce nemovitostí je realizována v následujících oborech:

· Statické posouzení budovy

· Hydroizolace objektu

· Povrchy (stěny, podlahy, atd.)

· Požár a bezpečnost

· Zvuk a hluk

· Úniky tepla

· Zdravotní nezávadnost

· Technické zařízení budov

Cenově se služba pohybuje okolo 9-ti tisíc korun za kompletní prohlídku domu a zhruba 5 tisíc korun za prohlídku bytu. Tyhle náklady Vám do budoucna mohou ušetřit deseti tisíce za skryté vady! Na internetu naleznete mnoho inspektorů, kteří tyhle služby nabízejí.